Poke Corner

Ring Vägbeskrivning Kontakta affären

Poke Corner Hawaiiansk restaurang

12/10/2026

Fräscht, färgglatt och fullt av goda smaker! 🥗💚 Våra sallader är det perfekta valet för dig som vill njuta av en lätt och smakrik måltid med härliga ingredienser och hög kvalitet. Hos Poke Corner blir varje tugga en fräsch upplevelse! 🌿✨
Kom förbi, vi ser fram emot att välkomna er!
På Teatergatan 22 & Kungsportsplatsen 2
Göteborg
Beställ enkelt från Kungsportsplatsen: 072-517 78 88
Teatergatan: 072-596 88 88
eller [email protected]
https://f.mtr.cool/tx01ekv7aa

Färska ingredienser, smakrika kombinationer och kvalitet i varje bowl. Hos Poke Corner är varje ingrediens en viktig del...
07/10/2026

Färska ingredienser, smakrika kombinationer och kvalitet i varje bowl. Hos Poke Corner är varje ingrediens en viktig del av helheten – från fräscha toppings till våra smakrika proteiner och såser.
Bygg din bowl precis som du vill och njut av en måltid fylld med färg, fräschhet och smak.
📍 Teatergatan 22 & Kungsportsplatsen 2, Göteborg
📞 Teatergatan: 072-596 88 88
📞 Kungsportsplatsen: 072-517 78 88
📧 [email protected]
🌐 www.pokecorner.se⁠�

Content by Turgomedia.com

🥗 Din bowl, din smak, ditt val!Hos Poke Corner väntar fräscha råvaror, färgstarka kombinationer och massor av goda smake...
03/10/2026

🥗 Din bowl, din smak, ditt val!
Hos Poke Corner väntar fräscha råvaror, färgstarka kombinationer och massor av goda smaker. Välj dina favoriter och njut av en måltid som passar lika bra till lunchen som när du vill ha något gott senare på dagen. ✨
Vi ses på Poke Corner! ❤️
📍 Teatergatan 22 & Kungsportsplatsen 2, Göteborg
📞 Teatergatan: 072-596 88 88
📞 Kungsportsplatsen: 072-517 78 88
📧 [email protected]
🌐 www.pokecorner.se

Powered by Turgomedia.com

26/09/2026

🥗 En smakupplevelse att längta efter!
Färska råvaror, härliga kombinationer och smaker som gör varje måltid lite bättre. Hos Poke Corner kan du välja dina favoriter och skapa en måltid som passar just dig.
Fräscht, färgstarkt och gott – precis när du behöver det.
📍 Teatergatan 22 & Kungsportsplatsen 2, Göteborg 📞 Teatergatan: 072-596 88 88 📞 Kungsportsplatsen: 072-517 78 88 📧 [email protected] 🌐 www.pokecorner.se

Content by Turgomedia.com

Fräscht, smakrikt och precis som du vill ha det! 🥗🌺På Poke Corner handlar det om mer än bara en god bowl – det handlar o...
20/09/2026

Fräscht, smakrikt och precis som du vill ha det! 🥗🌺

På Poke Corner handlar det om mer än bara en god bowl – det handlar om kombinationen av färska råvaror, härliga smaker och valfriheten att skapa något som passar just dig. 🥢✨

Kom förbi, hitta din favorit och njut av Poke Corner på ditt sätt! 💚

📍 Teatergatan 22 & Kungsportsplatsen 2, Göteborg
📞 Kungsportsplatsen: 072-517 78 88
📞 Teatergatan: 072-596 88 88
📧 [email protected]
🌐 https://f.mtr.cool/1ydhnd2jb9



Content by Turgomedia.com

17/09/2026

✨ Smaker som passar alla!
På Poke Corner handlar det om färska råvaror, goda smaker och möjligheten att välja precis det du gillar. Från fräscha grönsaker och frukt till olika proteiner och smakrika såser – här kan du skapa en bowl helt efter din egen smak.
Välj dina favoriter, kombinera som du vill och njut av en måltid full av färg och smak!
📍 Teatergatan 22 & Kungsportsplatsen 2, Göteborg 📞 Teatergatan: 072-596 88 88 📞 Kungsportsplatsen: 072-517 78 88 📧 [email protected] 🌐 www.pokecorner.se

Content by Turgomedia.com

🥗 Färska bowls. Stora smaker.En färgglad Poke Bowl fylld med fräscha råvaror, saftig lax, edamame, mango, ananas, pickla...
14/09/2026

🥗 Färska bowls. Stora smaker.
En färgglad Poke Bowl fylld med fräscha råvaror, saftig lax, edamame, mango, ananas, picklade grönsaker och krispiga cashewnötter – toppad med smakrik sås och sesam.
Friskt, färgstarkt och fullt av smak i varje tugga. Precis som en riktigt bra bowl ska vara.
📍 Teatergatan 22, Göteborg 📍 Kungsportsplatsen 2, Göteborg 📞 Teatergatan: 072-596 88 88 📞 Kungsportsplatsen: 072-517 78 88 📧 [email protected] 🌐 www.pokecorner.se

Content by Turgomedia.com

11/09/2026

🥗 När smaken får stå i fokus!
På Poke Corner handlar det om fräscha råvaror, bra kvalitet och kombinationer som passar olika smaker. Välj det du gillar, sätt ihop dina favoriter och njut av en måltid som känns lika fräsch som den smakar.
Ibland är det enkla helt enkelt det godaste.
📍 På Teatergatan 22 & Kungsportsplatsen 2, Göteborg 📞 Kungsportsplatsen 072-517 78 88 📞 Teatergatan 072-596 88 88 📧 [email protected] 🌐 www.pokecorner.se

Content by Turgomedia.com

Variation som gör varje besök lite roligare! 🥗✨Hos Poke Corner finns många möjligheter att skapa en bowl som passar just...
04/09/2026

Variation som gör varje besök lite roligare! 🥗✨

Hos Poke Corner finns många möjligheter att skapa en bowl som passar just din smak. Välj mellan olika proteiner, fräscha grönsaker, toppings och smakrika såser – och hitta en ny favoritkombination varje gång. 🥢🌺

Samma Poke Corner, massor av sätt att njuta! 💚

📍 Teatergatan 22 & Kungsportsplatsen 2, Göteborg
📞 Kungsportsplatsen: 072-517 78 88
📞 Teatergatan: 072-596 88 88
📧 [email protected]
🌐 www.pokecorner.se



Powered by Turgomedia.com

31/08/2026

Hos Poke Corner finns alltid något gott att upptäcka! 🥗✨
Fräscha råvaror, smakrika kombinationer och många olika alternativ gör det enkelt att hitta något som passar just dig. Oavsett om du är sugen på en bowl, sallad eller något att dricka – vi har något för alla smaker.
Välkommen förbi och njut av en fräsch måltid hos oss! ❤️
📍 På Teatergatan 22 & Kungsportsplatsen 2, Göteborg 📞 Kungsportsplatsen 072-517 78 88 📞 Teatergatan 072-596 88 88 📧 [email protected]

🌐 Turgomedia.com

Adress

Kungsportsplatsen 2
Gothenburg
41107

Öppettider

Måndag 11:00 - 19:00
Tisdag 11:00 - 19:00
Onsdag 11:00 - 19:00
Torsdag 11:00 - 19:00
Fredag 11:00 - 19:00
Lördag 12:00 - 18:00
Söndag 12:00 - 18:00

Telefon

+46725177888

Webbplats

Aviseringar

Bli först med att veta: vi skickar ett mejl när Poke Corner publicerar nyheter och kampanjer. Din e-postadress används inte till något annat, och du kan avsluta prenumerationen när som helst.

Kontakta Affären

Skicka ett meddelande till Poke Corner:

Genvägar

Dela

Kategori