Zona Jocurilor

Zona Jocurilor 💫 Locul tău preferat de joacă.
🎲 + 700 board games

30/04/2026

Acest joc te pedepsește dacă ești prea deștept 🦴
Versuri Preistorice e simplu: dai indicii pentru un cuvânt, dar ai voie să folosești DOAR cuvinte dintr-o singură silabă. Zici ceva mai lung? BANG! Primești un ciomag în cap de la colegii tăi de echipă 😄
Sună ușor? Nu e. Și cu cât ești mai sigur pe tine, cu atât o să primești mai multe ciomage în cap.
Vino să-l joci la Zona Jocurilor — te așteptăm!
📍 Târgu Mureș | L-V 17-22 | S-D 12-22

26/04/2026

Cauți ceva diferit de făcut în doi în seara asta? 💑
Uită de Netflix — o seară la Zona Jocurilor e mult mai fun și mai memorabilă!
Avem o colecție întreagă de jocuri perfecte pentru doi, printre care Patchwork, Jaipur, Sky Team și Watergate — și asta e doar o mică parte din ce găsești la noi.
Strategie, negociere, cooperare sau competiție pură — indiferent de vibe-ul vostru, avem jocul potrivit pentru seara asta.
Și ca să fie seara completă — limonade, mocktails și cocktails bune te așteaptă alături de jocuri 🍹
Vino cu cineva drag și poftă de distracție — restul e la noi 😄
📍 Zona Jocurilor, Târgu Mureș | L-V 17-22 | S-D 12-22

23/04/2026

POV: angajezi un expert în jocuri Lego… și are 11 ani 🤌
Sincer, nu ne-am fi descurcat fără el. Monkey Palace & Brick Like This sunt la club tocmai pentru că el a insistat — și recunoaștem, avea dreptate.
Două jocuri care dovedesc că Lego nu e doar pentru construit, ci și pentru strategie, tactică și multă distracție la masă.
Vino să verifici dacă expertul nostru de 11 ani știe despre ce vorbește 👇
📍 Zona Jocurilor, Târgu Mureș | L-V 17-22 | S-D 12-22

Sărbătorile sunt pentru prieteni și familie, dar și pentru jocuri! Vă așteptăm cu program aproape normal. Sărbători feri...
10/04/2026

Sărbătorile sunt pentru prieteni și familie, dar și pentru jocuri! Vă așteptăm cu program aproape normal. Sărbători fericite! 🐇🐣

Dacă tot s-a anulat concertul din centru, Smiley, Delia și  Andra cu Gâdea au venit să se relaxeze la Zona Jocurilor. Tu...
01/04/2026

Dacă tot s-a anulat concertul din centru, Smiley, Delia și Andra cu Gâdea au venit să se relaxeze la Zona Jocurilor. Tu ce joci azi?

27/03/2026

🎲 Ai încercat vreodată un joc în care gravitația e cel mai mare adversar al tău? 😄
La Zona Jocurilor am testat Cards vs Gravity — un board game rapid, haotic și super amuzant, în care trebuie să construiești structuri din cărți… fără să se prăbușească totul! Spoiler: aproape niciodată nu rămân în picioare 🤣
👉 Râsete garantate
👉 Provocări creative
👉 Perfect chiar și dacă vii prima dată la un board games club
Dacă vrei o seară diferită, vino să joci cu noi la Zona Jocurilor!
Nu ai nevoie de experiență — doar chef de joacă 🃏
📍 Ne găsești la club
🎯 Intră în joc, cunoaște oameni noi și vezi dacă poți învinge… gravitația!

19/03/2026

🏁 Care mascotă ajunge prima la finish? Depinde doar de tine!

🎲 Hot Streak este un joc de societate rapid și plin de suspans, în care pariezi, încurajezi și influențezi cursa unor mascote haotice care pot întoarce rezultatul în orice moment. Nimic nu e sigur până la final — iar distracția e garantată! 😄

Vrei să vezi cm arată o cursă cu adevărat nebună?
👉 Vino la clubul de board games Zona Jocurilor și încearcă Hot Streak alături de noi!

17/03/2026

🧠✨ Marțea e pentru minți curioase și distracție garantată!
Te așteptăm la Seara de Quiz la Zona Jocurilor — locul unde întrebările devin provocări, iar echipa ta poate străluci! 🎲
📅 În fiecare marți
⏰ De la 19:00
📍 Zona Jocurilor
Adună-ți prietenii, pune-ți cunoștințele la încercare și bucură-te de o seară plină de râsete, competiție și board games vibes.
💰 Preț:
• 20 lei / persoană
• 15 lei / abonați
🏆 Premiu: Echipa câștigătoare primește câte o intrare gratuită + o sticlă de spumant Zaz 🥂
⚠️ Locurile sunt limitate!

04/03/2026

🚂 Ai auzit de Ticket to Ride, dar nu știi exact cm se joacă?
În reel-ul ăsta îți explicăm pe scurt cm funcționează unul dintre cele mai iubite jocuri de societate din lume: aduni cărți, construiești rute de tren și încerci să-ți conectezi orașele înaintea adversarilor — simplu de învățat, dar super strategic 😄
Dacă ți se pare interesant, partea cea mai bună e că NU trebuie să joci singur acasă 👇
🎲 Te așteptăm la Zona Jocurilor, clubul nostru de board games, unde poți încerca Ticket to Ride și multe alte jocuri faine alături de oameni chill, explicații pe înțelesul tuturor și o atmosferă relaxată.
✅ Nu contează dacă ești începător sau veteran
✅ Venim noi cu jocurile și regulile
✅ Tu vii doar cu chef de joacă
📍 Hai la o sesiune de joc și descoperă cât de fun pot fi board games-urile offline!
💬 Lasă un comentariu dacă ai jucat Ticket to Ride sau dacă vrei să-l încerci prima dată la noi!
HaiLaJoc

27/02/2026

🪨🔥 Descoperă începuturile civilizației în Stone Age! 🔥🪨
În reel-ul de azi îți explic pe scurt cm se joacă Stone Age – un joc de societate unde devii liderul unui trib preistoric și trebuie să-ți conduci oamenii spre prosperitate.
🎯 Ce trebuie să faci?
– Trimiți membrii tribului la vânătoare sau la strâns resurse (lemn, lut, piatră, aur).
– Construiești clădiri și dezvolți unelte.
– Îți mărești tribul și îți asiguri hrană în fiecare rundă.
– Strângi cât mai multe puncte de victorie până la final!
Este un joc de strategie accesibil, dar suficient de provocator încât să te facă să spui „hai încă o partidă!”. Perfect atât pentru începători, cât și pentru jucători cu experiență.
Vrei să-l încerci? 👀
Te așteptăm la Zona Jocurilor să jucăm împreună! Adu-ți prietenii sau vino solo – tribul nostru e pregătit să primească membri noi! 🏹✨

19/02/2026

🎲 Vrei să vezi bile căzând, rostogolindu-se și creând situații nebune?
La Zona Jocurilor jucăm Whirly Derby — fixa asta de marble racing care aduce suspans adevărat până când ultima bilă trece de linia de sosire! 💥
👉 Alegi câte bile bagi în cursă
👉 Le lansezi pe pistă
👉 Urmărești cm se rostogolesc și cine ia podiumul
👉 Aduni puncte în fiecare rundă
👉 După 8 curse… aflăm campionul! 🏆
E simplu de învățat, rapid și la fel de distractiv cât e de imprevizibil 😄
Perfect pentru seri cu prietenii sau pentru cei care vor ceva diferit de la club!
📍 Vino la Zona Jocurilor și hai să ne jucăm… cu bilele! 🔥

Address

Aurel Filimon 15
Targu-Mures
540035

Opening Hours

Monday 17:00 - 22:00
Tuesday 17:00 - 22:00
Wednesday 17:00 - 22:00
Thursday 17:00 - 22:00
Friday 17:00 - 22:00
Saturday 12:00 - 22:00
Sunday 12:00 - 22:00

Alerts

Be the first to know and let us send you an email when Zona Jocurilor posts news and promotions. Your email address will not be used for any other purpose, and you can unsubscribe at any time.

Share

Category