26/04/2026
Elo Pstrągo-ziomki!
Na BANK słyszeliście o akcji streamera dla dzieciaków z walczących z rakiem, prawda? Tak, tak, to ten który przez 9 dni transmituje na żywo ze swojej chaty zbiórkę na fundację cancer FIGHTERS. No i tak się złożyło, że pyknął przez te 9 dni 112 baniek. Yup. 112 000 000 pln. Nieźle, prawda?
To kolejny dowód na to, że Polska to taki dziwny kraj, który żyje zrywami oddolnymi... ale może nie o tym teraz.
W każdym razie, jako że uwielbiamy wspierać akcje dziwne, szalone, a służące dobru to już całkowicie, to robimy tak:
Zbiórka na dzieciaki trwa do godziny 16:00. Punkt!
Dzisiaj niedziela, ładna pogoda, świetna aura na pstrąga. Więc przez ostatnią godzinę zbiórki - między godz 15:00 a 16:00 (ok, powiedzmy 15:57, żebyśmy zdążyli to przetransferować), CAŁY UTARG z tej godziny przeznaczamy na zbiórkę. Nie zysk netto, nie procent, po prostu sprawdzamy system i walimy przelew na fundację na kwotę za którą zamówicie jedzonko, pićko, czy na co macie ochotę.
Więc jeśli chciałbyś wspomóc dzieciaki ale nie bierze Cię wpłata bezpośrednia, chcesz dobrze pojeść a przy okazji zrobić coś dobrego, albo po prostu zastanawiasz się co robić w dzisiejsze popołudnie - jedząc pstrąga między godziną 15:00 - 16:00 wspieracie dzieciaki z rakiem!
Ma to sens?!?!
Dla boomersów mały skrót (nie wiemy, czy dobrze to opowiemy, bo szczerze mówiąc ani nie słyszeliśmy wcześniej o Łatwogangu, ani o połowie jego gości, po prostu jesteśmy po 40stce i hasło Streamer, influence, youtuber nie do końca nam coś mówi - więc wybaczcie i prostujcie jeśli gdzieś dam plamę):
No więc ziomek który działa sobie w internecie usłyszał, że jakiś znany r***r nagrał kawałek z dziewczynką pod opieką fundacji Cancer Fighters, przeznaczając dochód na właśnie tą fundację. No więc ten ziomek stwierdził że za każdego lajka będzie słuchał przez sekundę tego kawałka. Ludzie naszukali mu tyle łapek że... wyszło że będzie słuchał tego kawałka przez 9 dób (dup?) bez przerwy, a przy okazji spróbuje zebrać 500 koła na fundację. No i tak sobie słucha i walnął... o, już 114 baniek (kumacie? 2 bańki w czasie kiedy pisałem tego posta). Wpadają do niego znani goście, namawiają do wpłat, golą sobie głowy, robią dziwne rzeczy. No ale... cel jest celem, zbiera jak najwięcej kasy na dzieciaki dotknięte rakiem. No to działamy!
Link do streama, link do zbiórki w komciach!