Sports Bar & Grill Penninki

Reittiohjeet Verkkosivusto Ota yhteyttä: Yritys

Sports Bar & Grill Penninki Sports Bar & Grill Penninki on rento kohtaamispaikka, jossa on mukava viettää hetki nauttien laajasta erikoisoluttarjonnasta tai viivähtää pidempäänkin.

Sport Bar & Grill Penninki on rento kohtaamispaikka, jossa on mukava viettää hetki nauttien laajasta erikoisoluttarjonnasta tai viivähtää pidempäänkin hyvän ruoan, ystävien ja iloisen puheensorinan parissa. Penninki tarjoaa ympärivuotisen terassin, jossa voi nauttia hyvistä oluista ja seurasta sekä auringonpaisteesta. Penningissä on myös ohjelmaa päivittäin:
Maanantai Texas hold’em klo 18.00
Tiistai bingo klo 17.00
Keskiviikko tietovisa klo 18.00
Torstai musabingo klo 17.00
Perjantai darts-kerho kokoontuu klo 19.00
Lauantai bingo klo 15.00

Darts-taulu tarjoaa viihdyketta alan harrastajille omassa rauhallisessa nurkkauksessaan. Urheilun ystäville esitämme sporttiviihdettä laidasta laitaan: Formulat, KHL, NHL, valioliiga, kaikki tämä isoilta tv-screeneiltä. Lisäksi valikoimastamme löytyvät luonnollisesti iltapäivä- ja aikakauslehdet sekä laaja valikoima lautapelejä. Toivotamme teidät tervetulleiksi nauttimaan kanssamme!

❤️Meille onnistuu useampi pelit näytämme saman aikana!!Tervetuloa!❤️
15/10/2026

❤️
Meille onnistuu useampi pelit näytämme saman aikana!!
Tervetuloa!
❤️

Keskiviikko ja rutkasti sporttia taas luvassa!🏒⚽Ja keittiöstä asiaan kuuluvat kisaeväät!🍗🍔
14/10/2026

Keskiviikko ja rutkasti sporttia taas luvassa!🏒⚽
Ja keittiöstä asiaan kuuluvat kisaeväät!🍗🍔

🔥 JOKERIT–HIFK 18.30 🔥Tänään pelataan Stadin herruudesta – ja lipuista saa maksaa itsensä kipeäksi. 😅Penninkissa riittää...
08/10/2026

🔥 JOKERIT–HIFK 18.30 🔥

Tänään pelataan Stadin herruudesta – ja lipuista saa maksaa itsensä kipeäksi. 😅

Penninkissa riittää, että ostat juoman. 🍻🏒

🍻Oktoberfest tulee taas!🍻LA 3.10. Penningissä vietetään oluen juhlaa!Klo 16 BINGO Klo 18 GRILLI KUUMANAKlo 19 DUO🎶 LEILA...
28/09/2026

🍻Oktoberfest tulee taas!🍻
LA 3.10. Penningissä vietetään oluen juhlaa!
Klo 16 BINGO
Klo 18 GRILLI KUUMANA
Klo 19 DUO🎶 LEILA JA TOPI🎶
+ muuta hauskaa viihdykettä 😉

🍺🍺TERVETULOA MUKAAN 🍺🍺

Lauantai!Heitti sellaisen kelin että parempi vaan keskittyä sisäleikkeihin...Klo 16.00 Penninkin päiväbingo, maistuvat p...
26/09/2026

Lauantai!
Heitti sellaisen kelin että parempi vaan keskittyä sisäleikkeihin...

Klo 16.00 Penninkin päiväbingo, maistuvat palkinnot!
Klo 17.00 Pelicans-HIFK 🏒
Klo 18.00 Suomi-Slovenia, lentis EM- pronssipeli 🏐
Klo 21.45 Englanti-Espanja, Kansojen Liiga ⚽️

Dartsia,pubi ruokaa, hyvää seuraa ja tunnelmaa ym.ym!

Tervetuloa!

Perjantaina taas reilu kattaus sporttia!Klo 18.30 Liigaa:HIFK-JYP 🏒ÄSSÄT-SAIPA , menossa mukana Stadin Keltamustat 🏒Klo ...
25/09/2026

Perjantaina taas reilu kattaus sporttia!

Klo 18.30 Liigaa:
HIFK-JYP 🏒
ÄSSÄT-SAIPA , menossa mukana Stadin Keltamustat 🏒

Klo 22.00 Lentopallon EM-välieräottelu🏐
SUOMI-RANSKA🇫🇮🇫🇷
Onko Ranska pelkkä pala patonkia Veljeksille?

Keittiöstä kisaeväät klo 01.00 saakka!

Tervetuloa!

❤️OHJELMA❤️❤️PALVELEMME:❤️TIISTAI BINGO KLO 17.00KESKIVIIKKO TEITOVISA KLO 18.00PERJANTAI TIKKAKISA KLO 19.00LAUANTAI BI...
21/09/2026

❤️OHJELMA❤️❤️PALVELEMME:❤️

TIISTAI BINGO KLO 17.00
KESKIVIIKKO TEITOVISA KLO 18.00
PERJANTAI TIKKAKISA KLO 19.00
LAUANTAI BINGO KLO 16.00

Ravintola avoinna:
Ma-to 11.00-24.00
Pe 11.00-02
La 10.00-02
Su. 10.00-24.00

Keittiö avoinna:
Su-to 11-23
Pe-la 11-01

Terassi avoinna 24.00 asti joka päivä

Tervetuloa viihtymään ravintolaamme Konalantie 6-8, 00370 Helsinki,

Tervetuloa Sports Bar & Grill Penninkiin! Sports Bar & Grill Penninki on rento kohtaamispaikka, jossa on mukava viettää hetki nauttien laajasta erikoisoluttarjonnasta tai viivähtää pidempäänkin hyvän ruoan, ystävien ja iloisen puheensorinan parissa – tervetuloa! Lue lisää

Seurustelemaan ja viihtymään meille?Perjantain sportit:19.00 Talon tikkakisat18.30 Liigaa: Kalpa-Ilves🏒19.30 Liiga: KooK...
18/09/2026

Seurustelemaan ja viihtymään meille?

Perjantain sportit:
19.00 Talon tikkakisat
18.30 Liigaa: Kalpa-Ilves🏒
19.30 Liiga: KooKoo-SAIPA🏒
22.00 Valioliigaa: Brentford-Chelsea⚽

Keittiöstä kisaevästä klo 01.00saakka🍔
Avoinna 02:een.

Tervetuloa!
www.penninki.fi

Chämppärit jatkuu!Tervetuloa!18.30   Jukurit - HIFK19.45   Barcelona - Feyernoord22.00   Arsenal - Napoli22.00   LIVERPO...
09/09/2026

Chämppärit jatkuu!
Tervetuloa!

18.30 Jukurit - HIFK
19.45 Barcelona - Feyernoord
22.00 Arsenal - Napoli
22.00 LIVERPOOL - Atletico Madrid

Liigan superkausi alkaa tänään!!🏒Penninkin kisakatsomossa näet pelejä jokaisena liigan pelipäivänä screeniltä!!🍻
01/09/2026

Liigan superkausi alkaa tänään!!🏒

Penninkin kisakatsomossa näet pelejä jokaisena liigan pelipäivänä screeniltä!!🍻

Osoite

Konalantie 6-8
Helsinki
00370

Aukioloajat

Maanantai 11:00 - 00:00
Tiistai 11:00 - 00:00
Keskiviikko 11:00 - 00:00
Torstai 11:00 - 00:00
Perjantai 11:00 - 02:00
Lauantai 10:00 - 02:00
Sunnuntai 10:00 - 00:00

Verkkosivusto

Ilmoitukset

Saat tiedon ensimmäisenä: lähetämme sinulle sähköpostia, kun Sports Bar & Grill Penninki julkaisee uutisia ja tarjouksia. Sähköpostiosoitettasi ei käytetä muihin tarkoituksiin, ja voit perua tilauksen milloin tahansa.

Ota Yhteyttä: Yritys

Lähetä viesti: Sports Bar & Grill Penninki:

Oikopolut

Jaa